Oferta produkcji ręczników

Oferujemy możliwość wyprodukowania dla Państwa następujących ręczników

 

RĘCZNIKI BAWEŁNIANE FROTTE

Skład : 100% bawełna

Gramatura : 500g/m2

Kolory : ręcznik dwukolorowy

w następujących wymiarach :

 

 

RĘCZNIKI DRUKOWANE MIKROFIBRA+BAWEŁNA

Skład : 100% mikrofibra od strony nadruku / 100% bawełna typu frotte z drugiej strony

Gramatura : 400g/m2

Kolory : dowolny fotorealistyczny wzór bez limitu kolorów 

w następujących wymiarach :

 

 

RĘCZNIKI DRUKOWANE 100% MIKROFIBRA

Skład : 100% mikrofibra (80%poliester/20%poliamid)

Gramatura : 220g/m2

Kolory : dowolny fotorealistyczny wzór bez limitu kolorów 

w następujących wymiarach :

 

PRZEZNACZENIE RĘCZNIKA ZE WZGLĘDU NA JEGO WYMIARY

Ręczniki o wymiarach 70x140cm mają zastosowanie jako podstawowe ręczniki łazienkowe.

Ręczniki o wymiarach 75x160cm i 80x160cm to zaś typowe ręczniki plażowe.

Rozmiar 100x180cm to rozmiar king size, rzadziej spotykany w łazience czy na plaży. Często natomiast spotykane w hotelach.

 

CZYM JEST GRAMATURA RĘCZNIKA ? 

Jednostką miary grubości ręcznika są gramy na metr kwadratowy (GSM lub g/m2).

Ręczniki o niższej gramaturze nie będą taki miłe w dotyku jak ręczniki o wyższej gramaturze. 

Ręczniki o niższej gramaturze nie będą tak dobrze absorbowały wody jak te o wyższej gramaturze. 

Minusem ręczników o bardzo wysokiej gramaturze jest to, że zajmują bardzo dużo miejsca zarówno w pralce jak i w szafce z ręcznikami. Oraz to, że będą schnęły nieco dłużej.

My polecamy ręczniki o gramaturze 500 GSM. Jest to gramatura średnia w której ręcznik dobrze chłonie wodę jest miły w dotyku a nie zajmuje bardzo dużo miejsca.

 

CHARAKTERYSTYKA RĘCZNIKÓW ZE WZGLĘDU NA MATERIAŁ Z JAKIEGO SĄ WYKONANE

Oferujemy ręczniki zarówno te wykonane w całości z bawełny potocznie zwane ręcznikami frotte jak i te wykonane z jednej strony z mikrofibry zaś z drugiej strony z bawełny. Ponadto oferujemy ręczniki wykonane w 100% z mikrofibry (80%poliester/20%poliamid).

Czym różnią się jedne od drugich ?

Generalnie rzecz biorąc jedne od drugich różnią się technologią produkcji. Ręczniki wykonane w całości z bawełny są ręcznikami kolorowo-tkanymi. Produkowane są przy pomocy maszyny Jacquarda. Produkowane w ten sposób barwne obrazy mają pewne ograniczenia. Możliwa jest produkcja ręcznika złożonego maksymalnie z 2 różnych kolorów ( są maszyny które potrafią stworzyć ręcznik składający się z 3 różnych kolorów ). Produkcja ręczników typu frotte składa się z kilkunastu różnych procesów. Pierwszym procesem jest barwienie materiału tkackiego - bawełny.

Przykładem ręcznika typu frotte jest nasz ręcznik o nazwie Buzia-Pupa.

W ręcznikach wykonanych pół na pól z mikrofibry i bawełny oraz w 100% z mikrofibry, wykorzystuje się technologię sublimacji. Nadruk wykonuje się na stronie ręcznika wykonanej z mikrofibry zaś druga strona, ta wykonana z bawełny typu frotte jest biała i służy do wycierania się. Nadruk sublimacyjny pozwala na wykonanie dowolnego fotorealistycznego obrazu bez limitu kolorów. 

Przykładem ręcznika drukowanego jest nasz ręcznik o nazwie J-Ego.

 

CZYM JEST MIKROFIBRA ?

Mikrofibra to nowoczesny materiał składający się z mieszanki dwóch bardzo cienkich włókien. Są to włókna poliestrowe i poliamidowe. Na metkach naszych ręczników można znaleźć zamienne oznaczenia materiału z jakiego wykonane są ręczniki 100% mikrofibra lub 80%poliester/20%poliamid. Jest to jeden i ten sam materiał. Ręczniki wykonane w 100% z mikrofibry to ręczniki typowo sportowe czy też plażowe. Są cienkie, lekkie i zajmują bardzo mało miejsca w torbie czy plecaku. Atutem ręczników wykonanych w 100% z mikrofibry jest to, że bardzo szybko schną ich minusem to, że nie absorbują wody tak dobrze jak ręczniki bawełniane czy te wykonane pół na pół z mikrofibry i bawełny.

 

MINIMA PRODUKCYJNE

Ze względu na skomplikowaną technologię produkcji ręczników typu frotte minimum produkcyjne dla jednego wzoru ręcznika to 1000 sztuk. Istnieje jednak możliwość wyprodukowania dwóch ręczników o tych samych barwach i wymiarach oraz podobnym procentowym udziale kolorów we wzorach tak aby suma tych dwóch ręczników dawała 1000 sztuk. Wiąże się to jednak z niewielką dodatkową opłatą za przygotowanie kolejnego wzoru ręcznika.

Jeśli zaś chodzi o ręczniki drukowane ze względu na inną technologią produkcji i pracę na gotowym materiale minimum produkcyjne dla jednego wzoru ręcznika wynosi 100 sztuk.  

 

WYCENA ZAMÓWIENIA

W sprawie szczegółowej wyceny zamówienia prosimy o kontakt na info@punttime.pl 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl